Przecinarka do betonu STIHL TS 420

SKU: 42380112810

Uniwersalny urządzenie do cięcia w budownictwie to przecinarka wyposażona w ściernicę o średnicy 350 mm, pozwalającą na cięcie do głębokości 125 mm. Dzięki systemowi antywibracyjnemu STIHL przecinarka jest precyzyjna i łatwa w prowadzeniu. Filtr powietrza o długiej żywotności pozwala na długi czas międzyserwisowy. Rozruch przecinarki jest ergonomiczny, dzięki zastosowaniu zaworu dekompresyjnego. Urządzenie można prowadzić ręcznie lub zastosować wózek prowadzący FW 20.

Dodaj do porównania

5699,00 

Dodaj do porównania

Opis

Przecinarka spalinowa do betonu TS 420 STIHL to niewielka i łatwa w obsłudze maszyna o mocy 4,4 KM, wyposażona w ściernicę o średnicy 350 mm, która nadaje się do wielu zastosowań. Dzięki innowacyjnemu systemowi filtrów powietrza, który składa się z długotrwałego wstępnego filtra cyklonowego, maszyna ta może działać przez długi czas między czyszczeniami filtra. Ponadto, niski poziom wibracji zapewnia użytkownikowi komfortową pracę. Maszyna ta spełnia także wymogi norm EPA II i EU II w odniesieniu do emisji spalin. Możliwe jest używanie jej ręcznie lub na wózku prowadzącym FW 20.

Przecinarki STIHL charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz długą żywotnością, co przekłada się na zmniejszenie potrzeby częstych przeglądów i napraw, a co za tym idzie, obniżenie kosztów eksploatacji. Dodatkowo, oferują one wysoką wydajność cięcia, wygodną obsługę oraz łatwość serwisowania. Przecinarki STIHL mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje, np. wózek prowadzący, przyłącze wody czy ogranicznik głębokości cięcia, aby najlepiej sprostać każdemu zadaniu.

Wyposażenie seryjne przecinarki STIHL TS 420

PÓŁAUTOMATYCZNY SYSTEM NAPINANIA PASKA KLINOWEGO

Po rozluźnieniu śrub mocujących, pasek klinowy jest automatycznie naprężany, co wpływa na dłuższą żywotność urządzenia i minimalne zużycie paska. Nie ma potrzeby dodatkowej regulacji naprężenia paska, co ułatwia obsługę urządzenia. (zdjęcie jest zbliżone do rzeczywistości).

ERGONOMICZNA KONSTRUKCJA UCHWYTU

Innowacyjny i funkcjonalny projekt zapewnia użytkownikowi najwygodniejsze ułożenie uchwytu. Dzięki uchwytowi obwiedniowemu cięcie jest komfortowe w każdej pozycji pracy.

RĘCZNA POMPA PALIWOWA

Dzięki ręcznej pompie paliwowej uruchamianie urządzeń z silnikiem spalinowym staje się znacznie łatwiejsze – zwłaszcza po dłuższej przerwie w pracy. Wystarczy kilkukrotne naciśnięcie pompy, aby paliwo trafiło do gaźnika, co może zredukować siłę potrzebną do pociągnięcia za linkę rozrusznika nawet o 40%. Na zdjęciu przedstawiony jest przybliżony obrazek rzeczywistego produktu.

SILNIK STIHL 2-MIX

Podczas przepłukiwania cylindra, dzięki umieszczeniu warstwy powietrza bez paliwa między wyrzucanymi spalinami a świeżą mieszanką w skrzyni korbowej silnika, zachodzi redukcja strat paliwa. Powietrzna warstwa działa jak poduszka, która zapobiega przedostawaniu się szkodliwych substancji do otoczenia oraz chroni zdrowie operatora.

SYSTEM ANTYWIBRACYJNY STIHL

Dzięki elementom amortyzującym drgania spowodowane pracą silnika nie są przenoszone na dłonie i ramiona użytkownika. W efekcie użytkownik nie musi wykładać dużej siły podczas ręcznego prowadzenia urządzenia.

SYSTEM FILTRÓW POWIETRZA O DŁUGIEJ ŻYWOTNOŚCI

System filtrów powietrza z wstępnym filtrem cyklonowym jest zaprojektowany w taki sposób, że oddziela 80% cząstek kurzu zawartych w powietrzu już na etapie pierwszego filtrowania, co zapewnia długą żywotność całego systemu. W przeciwieństwie do zwykłych systemów filtrujących, gdzie cząstki kurzu osadzają się na filtrze piankowym, ten system odsysa oddzielone cząstki na zewnątrz, co pozwala uniknąć konieczności regularnego czyszczenia filtra piankowego.

ZAWÓR DEKOMPRESYJNY

Dzięki zaworowi dekompresyjnemu podczas uruchamiania część sprężonej mieszanki jest usuwana z cylindra. W ten sposób siła wymagana do pociągnięcia za linkę rozrusznika zostaje znacznie zredukowana, a obsługa urządzenia jest lżejsza i bezpieczniejsza dla całego systemu rozruchowego.

PRZYŁĄCZE WODY

Standardowe przyłącze wody ze zraszaczem jest używane do dostarczania wody do tarczy przecinarki, co pozwala na efektywne utrzymywanie pyłu pod kontrolą podczas cięcia. Przyłącze zostało umieszczone w taki sposób, aby nie przeszkadzało podczas pracy.

OSŁONA MAGNEZOWA

Korzystając z ciśnieniowego odlewu magnezu, osłona przecinarek została zoptymalizowana pod kątem redukcji masy, co wpłynęło pozytywnie na wygodę pracy. Dodatkowo, wprowadzono nowy design regulacji osłony oraz przyłącza wody, co zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Przecinarka STIHL TS 420 dane techniczne

Dane techniczneWartość
Moc kW/KM3,2/4,4
Pojemność skokowa cm³66,7
Średnica tarczy tnącej mm350
Maks. głębokość cięcia mm125
Ciężar kg 1)9,7
Poziom mocy akustycznej dB(A) 2)109
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 2)98
Wartość drgań strona lewa/strona prawa m/s² 3)3,9/3,9
Długość całkowita mm 4)720

1) Bez paliwa i tarczy tnącej
2) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²
4) ze ściernicą

Zastrzega się prawo do zmian: technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego, dodatkowego oraz cen.

Stihl TS 420 cena

Jeśli chodzi o cenę przecinarki do betonu, model Stihl TS 420, oscyluje ona w okolicy 4999-5500 zł. Czasami można trafić na promocje, dzięki czemu sprzęt uda się kupić w nieco niższej cenie.

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “Przecinarka do betonu STIHL TS 420”

There are no reviews yet.