Pilarka spalinowa STIHL MS 180

(1 opinia klienta)

Lekka pilarka spalinowa STIHL wykorzystuje sprawdzone rozwiązania techniczne i jest doskonała do przygotowywania drewna opałowego oraz prac budowlanych związanych z drewnem. Pilarka posiada boczny napinacz piły łańcuchowej oraz oszczędny silnik 2-MIX. Dzięki prowadnicy o długości 35 cm, możliwe jest przycinanie nawet grubszych gałęzi.

Dodaj do porównania

1149,00 

Brak w magazynie

Dodaj do porównania

Opis

Piła STIHL MS 180 – Najlepsza pilarka spalinowa do prac przydomowych i w ogrodzie

Ta pilarka spalinowa STIHL to niezwykle lekkie i poręczne narzędzie, wykorzystujące sprawdzone rozwiązania techniczne. Posiada boczny napinacz piły łańcuchowej oraz oszczędny silnik STIHL 2-MIX o mocy 1,9KM, co zapewnia jej wydajność w pracy. Dzięki dobremu stosunkowi mocy do masy, ta pilarka jest bardzo skuteczna i efektywna w swoim działaniu.

Prowadnica o długości 35 cm umożliwia cięcie nawet grubszych gałęzi, a niewielkie rozmiary i niska masa w połączeniu z systemem antywibracyjnym sprawiają, że narzędzie to doskonale sprawdza się w pracach przydomowych oraz do przygotowywania drewna opałowego.

Piła spalinowa STIHL MS 180

Pilarka STIHL MS 180 to produkt, który powinien spełnić oczekiwania każdego. Jest to bardzo lekkie urządzenie, dzięki czemu poradzą sobie z nim również kobiety. Doskonale sprawdzi się do prac w ogrodzie, na działce czy przy domu. Dzięki swojej mocy może być wykorzystywana do obróbki drewna opałowego oraz prac budowlanych związanych z drewnem konstrukcyjnym. Specjalnie zaprojektowany silnik 2-MIX pozwala nie tylko oszczędzić paliwo, ale i znacząco zredukować emisję spalin.

STIHL MS 180 opinie

W sieci można znaleźć sporo opinii użytkowników tej piły spalinowej. Zdecydowana większość korzystających z tego sprzętu jest zadowolona. Średnia ocena tej pilarki to 4 z 5 gwiazdek. Doceniana jest za lekkość, funkcjonalność, niezawodność i intuicyjną obsługę. Wśród was użytkownicy wskazują problemy z włącznikiem/wyłącznikiem oraz zacinający się łańcuch. Oczywiście wszystko jest kwestią prawidłowego użytkowania i konserwacji. Z urządzeniem należy postępować zgodnie z instrukcją.

STIHL MS 180 cena

Ceny pilarki spalinowej w modelu STIHL MS 180 wahają się od około 1000 zł do nawet 1400 zł. Cena uzależniona jest przede wszystkim od miejsca w którym kupujemy sprzęt i marży przez niego narzuconej. Dodatkowo na cenę końcową wpływ ma to, czy piła sprzedawana jest w komplecie z akcesoriami czy bez.

Wyposażenie standardowe pilarki spalinowej model MS 180 STIHL

KOMPENSATOR

KOMPENSATOR

Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Silnik STIHL 2-MIX

Silnik STIHL 2-MIX

Silnik 2-suwowy STIHL z technologią 2-MIX zapewnia dużą moc przy oszczędności paliwa do 20% w porównaniu z równie mocnymi silnikami 2-suwowymi STIHL bez technologii 2-MIX. Emisja spalin jest zmniejszona o około 50%.

Przełącznik wielofunkcyjny

Przełącznik wielofunkcyjny

Wszystkie ważne funkcje pilarki, takie jak ciepły i zimny start, włączanie i wyłączanie są obsługiwane za pomocą jednej prostej dźwigni. Ta konstrukcja zapewnia duży komfort i bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ prawa ręka jest zawsze na uchwycie.

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

System antywibracyjny

System antywibracyjny

Nadmierne wibracje przenoszone z uchwytu urządzenia mechanicznego mogą powodować chorobę wibracyjną. To stało się powodem, dla którego firma STIHL opracowała system antywibracyjny. W maszynach wyposażonych w system AV strefy chwytu znacznie zmniejsza się ilość drgań generowanych przez silnik i narzędzia robocze.

CZTEROKANAŁOWA TECHNIKA STIHL

Czterokanałowa technika sthill

Przed zapłonem mieszanka paliwowo-powietrzna zostaje rozprowadzona przez cztery przeloty, co skutkuje zawirowaniem. To zapewnia efektywniejsze spalanie paliwa i zwiększa wydajność silnika. W rezultacie silnik zużywa mniej paliwa i generuje większy moment obrotowy w różnych przedziałach obrotów.

STIHL MS 180 jaka mieszanka

Producent zaleca stosowanie mieszanki paliwowej STIHL MotoMX. Jest to mieszanka, która nie zawiera benzolu czy ołowiu. Charakteryzuje się wysoką liczbą oktanową i zapewnia niezmiennie prawidłowy stosunek mieszanki. Warto dodać, że STIHL MotoMix zapewnia w połączeniu z olejem do silników dwusuwowych STIHL – HP Ultra – najdłuższą żywotność silników. Trzeba pamiętać, że niewłaściwe składniki paliwa bądź też stosunek mieszanki odbiegający od przepisowego, mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń jednostki napędowej.

STIHL MS 180 schemat budowy – zasadnicze podzespoły urządzenia

Budowa urządzenia STIHL MS 180 - budowa techniczna
Budowa urządzenia STIHL MS 180 – budowa techniczna

Regulacja gaźnika STIHL MS 180, czyli jak wyregulować gaźnik

Aby wyregulować gaźnik należy w pierwszej kolejności sprawdzić stan techniczny filtra powietrza i jeśli jest taka potrzeba, wymienić go. Następnie sprawdzamy stan techniczny kratki przeciwiskrowej – jeśli zauważymy, że jest taka konieczność, czyścimy lub wymieniamy kratkę. Kolejno, wkręcamy z wyczuciem aż do oporu śrubę regulacji obrotów biegu jałowego (LD), w kierunku przeciwnych do ruchu wskazówek zegara (gwint lewoskrętny), a następnie obracamy ją o 2 obroty w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara (regulacja standardowa LD=2).

Regulacja biegu jałowego to w pierwszej kolejności uruchomienie i rozgrzanie silnika. Następnie, przy pomocy śruby regulacyjnej obrotów biegu jałowego (LD) należy prawidłowo wyregulować bieg jałowy. Pamiętajmy: przy prawidłowej regulacji biegu jałowego piła łańcuchowa nie może się poruszać.

STIHL MS 170 czy 180?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie, wszystko zależy bowiem od tego jakie mamy potrzeby, ale i możliwości finansowe. Pilarki te różnią się głównie ceną (różnica około 300 zł z korzyścią dla MS 170, która jest tańsza) oraz mocą: MS 180 to 1400 W, natomiast MS 170 to 1200 W. Pilarka MS 180 jest o 200 g cięższa od niższego modelu, jednak ma identyczną długość prowadnicy i łańcucha.

Review (1)

5.0
1
0
0
0
0

Add a review

  1. Ania

    znakomity model pilarki. poręczna, wygodna, doskonała do prac w ogrodzie. polecam! do tego przyzwoita cena.