Pilarka spalinowa STIHL MS 231

Pilarka łańcuchowa STIHL MS 231 z oszczędnym silnikiem 2-MIX to doskonała opcja dla osób posiadających posesję oraz dla rolników, ogrodników i sadowników, którzy potrzebują narzędzia do pozyskiwania i przygotowania drewna opałowego, przycinania i docinania drewna, prac budowlanych w drewnie oraz pielęgnacji drzew na swojej własności. Zestaw ten obejmuje boczny napinacz piły łańcuchowej, który umożliwia łatwe i bezpieczne napinanie piły łańcuchowej, filtr powietrza o długiej żywotności, zapewniający długi czas pracy między kolejnymi czyszczeniami, a także praktyczne korki zbiorników, ułatwiające bezpieczne napełnianie.

Dodaj do porównania

1999,00 

Dodaj do porównania

Opis

Pilarka spalinowa STIHL MS 231

Pilarka STIHL MS 231, wyposażona w oszczędny silnik 2-MIX, stanowi doskonałe rozwiązanie dla właścicieli posesji, rolników, ogrodników i sadowników, którzy potrzebują narzędzia do pozyskiwania i przygotowywania drewna opałowego, przycinania i docinania drewna oraz prac budowlanych związanych z drewnem oraz pielęgnacji drzew na posesji. Piła posiada praktyczne funkcje, takie jak boczny napinacz piły łańcuchowej, który umożliwia łatwe i bezpieczne napinanie łańcucha, a także system filtrów powietrza o długiej żywotności, zapewniający długotrwałą pracę przed koniecznością czyszczenia filtra. Dodatkowo, wygodne korki zbiorników ułatwiają bezpieczne i łatwe napełnianie paliwem. STIHL MS 231 to nowa wersja modelu, która zużywa o 20% mniej mieszanki paliwowej i emituje nawet do 50% mniej spalin w porównaniu do innych dwusuwowych modeli o podobnej mocy, które nie posiadają technologii 2-MIX. Ten nowy model cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi, jest wygodny w prowadzeniu i łatwy w obsłudze.

Piła STIHL MS 231 cena

Cena pilarki MS 231 kształtuje się na poziomie od około 1800 do nawet 2400 zł. W zależności od tego u jakiego przedstawiciela kupujesz pilarkę oraz czy kupujesz pojedynczy sprzęt czy zestaw z dodatkowymi akcesoriami.

STIHL MS 231 Opinie

Jeśli chodzi o opinie użytkowników pilarki spalinowej MS 231, zdania są podzielone. Średnia ocena to około 4,2 na 5. Pilarka doceniana jest ze względu na funkcjonalność, wysoką jakość wykonania, trwałość oraz wytrzymałość. Minusem według użytkowników jest wysoka cena. Niestety, komponenty pilarki są drogie, co przekłada się na jej cenę końcową. Ta niewielka piła spalinowa o mocy 2000 W waży jedynie 4,8 kg i charakteryzuje się prowadnicą o długości 35 cm.

Standardowe wyposażenie w pilarce spalinowej MS 231 STIHL

KOMPENSATOR

KOMPENSATOR

Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Silnik STIHL 2-MIX

Silnik STIHL 2-MIX

Silnik 2-suwowy STIHL z technologią 2-MIX zapewnia dużą moc przy oszczędności paliwa do 20% w porównaniu z równie mocnymi silnikami 2-suwowymi STIHL bez technologii 2-MIX. Emisja spalin jest zmniejszona o około 50%.

Przełącznik wielofunkcyjny

Przełącznik wielofunkcyjny

Wszystkie ważne funkcje pilarki, takie jak ciepły i zimny start, włączanie i wyłączanie są obsługiwane za pomocą jednej prostej dźwigni. Ta konstrukcja zapewnia duży komfort i bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ prawa ręka jest zawsze na uchwycie.

Praktyczny korek zbiornika

Praktyczny korek zbiornika

Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć – bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi.

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Boczny napinacz piły łańcuchowej

Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

 

Dostępne wyposażenie dodatkowe

STIHL ELASTOSTART

W czasie uruchamiania silników spalinowych ciśnienie sprężania może powodować odbicia, co wpływa na obciążenie mięśni i stawów operatora. STIHL wyposażył swój rozrusznik w element amortyzujący, który pochłania i przekazuje siły zgodnie z cyklem sprężania, co pozwala na łagodne uruchomienie urządzenia bez szarpnięć.

FILTR HD2

Filtr HD2, został wykonany z polietylenu, a jego pory są drobniejsze o nawet 70% niż pory w filtrach flisowych lub poliamidowych, co oznacza, że zatrzymuje nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń. Nowy filtr jest odporny na wodę, nie absorbuje oleju i łatwo go oczyścić. Okrągły kartusz filtra można zdemontować bez użycia narzędzi.

Zastrzega się prawo do zmian: technicznych, specyfikacji, wyposażenia standardowego, dodatkowego oraz cen.

STIHL MS 211 czy MS 231

Wybór między pilarkami STIHL MS 211 a MS 231 zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika. Oto kilka informacji porównawczych, które mogą pomóc w podjęciu decyzji:

  1. Moc silnika: MS 211 ma nieco mniejszą moc silnika niż MS 231. Jeśli potrzebujesz większej mocy do cięższych zadań, MS 231 może być lepszym wyborem.
  2. Efektywność paliwa: MS 231 jest wyposażony w technologię 2-MIX, która sprawia, że zużywa o 20% mniej mieszanki paliwowej w porównaniu do dwusuwowych pilarek bez tej technologii. Jeśli zależy Ci na oszczędności paliwa, MS 231 może być bardziej ekonomicznym wyborem.
  3. Emisja spalin: MS 231 również wyróżnia się niższą emisją spalin, emitując do 50% mniej spalin w porównaniu do dwusuwowych modeli bez technologii 2-MIX. Jeśli zależy Ci na redukcji emisji i ochronie środowiska, MS 231 może być lepszym wyborem.
  4. Prowadzenie i obsługa: Obie pilarki są poręczne i łatwe w obsłudze, ale to może być również kwestia indywidualnej preferencji. Jeśli masz okazję, warto spróbować obu modeli, aby ocenić, który lepiej odpowiada Twoim potrzebom i jest bardziej komfortowy w użytkowaniu.

Pamiętaj, że przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z autoryzowanym dealerem STIHL, który może udzielić bardziej szczegółowych informacji i doradzić w wyborze odpowiedniego modelu na podstawie Twoich indywidualnych potrzeb.

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “Pilarka spalinowa STIHL MS 231”

There are no reviews yet.