Kosa spalinowa STIHL FS 38

Ten model spalinowej kosy mechanicznej STIHL jest najlżejszy i posiada uchwyt obwiedniowy. Został zaprojektowany z myślą o wyrównywaniu krawędzi trawnika oraz wykonywaniu precyzyjnych prac wokół drzew, ścieżek i murów. W zestawie znajduje się STIHL ElastoStart, ułatwiający uruchamianie urządzenia.

Dodaj do porównania

799,00 

Dodaj do porównania

Opis

Kosa czy podkaszarka spalinowa STIHL FS 38?

Najlżejsza dostępna w ofercie STIHL kosa spalinowa, która bywa też nazywana po prostu podkaszarką, jest doskonała do przycinania krawędzi trawników, podjazdów i innych prac w prywatnych ogrodach. Dzięki uchwytowi pałąkowemu można bez trudu manewrować w ciasnych przestrzeniach naszych ogrodów lub między drzewami. Wykorzystując kosę spalinową FS 38, z pewnością zauważymy jej funkcjonalność i prostotę obsługi.

Zastosowany nowoczesny silnik 2-MIX Stihl ma pozytywny wpływ na zużycie mieszanki paliwowej, dzięki utworzeniu poduszki powietrznej, która nie zawiera paliwa między właściwą mieszanką, a spalinami. Dzięki temu minimalizuje się bezzasadne marnotrawienie paliwa, gdyż tylko minimalna ilość może ulatniać się razem ze spalinami. Jest to nawet o 20% mniej niż w innych silnikach dwusuwowych.

Standardowe wyposażenie kosy FS 38 zawiera głowicę, która ma bardzo prosty system naciągania żyłki. Dzięki wbudowanemu pokrętłu w głowicy łatwo wprowadzimy nową żyłkę. To model, który przypasuje każdemu.

Dane techniczne produktu Kosa Spalinowa STIHL FS 38

Dane techniczneWartość
Narzędzie tnąceGłowica żyłk. AC C6-2
Moc kW/KM0,65/0,9
Poj. skok. cm³27,2
Ciężar kg 1)4,2
Średnica cięcia mm380
Długość całkowita cm 2)147
Zawartość zbiornika l0,33
Poziom mocy akustycznej z narzędz.z tworzywa dB(A) 3)108
Poziom ciśnienia akustycznego z narzędz. z tworzywa dB(A) 3)94
Wartość drgań z narzędz.z tworzywa lewa/prawa m/s² 4)8/8

1) Bez paliwa, narzędzia tnącego i osłony
2) Bez narzędzia tnącego
3) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2,5 dB(A)
4) Niepewność pomiarowa wg Dyrektywy 2006/42/WE = 2 m/s²

Kosa spalinowa STIHL FS 38 Opinie

Spośród licznych opinii o tym modelu kosy w sieci można wywnioskować, że użytkownicy są bardzo zadowoleni z tej kosy. Doceniają ją przede wszystkim za lekkość pracy, proporcjonalnie dużą moc, ekonomiczny silnik, ergonomię pracy i wygodny uchwyt. Bez echa nie przeszła również precyzja wykonania i solidne materiały wykończenia. Wśród wad wymienia się jedynie przegrzewanie obudowy przy długotrwałej i nieprzerwanej pracy.

Wykaszarka Stihl FS 38 części

Oczywiście jak każdy sprzęt, nawet ten markowy, nieprawidłowo użytkowany może się zniszczyć i uszkodzić. Niektórych sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć – zdarzają się także wypadki losowe, a także zdarzenia, gdy sprzęt wpadnie w niepowołane ręce. Gdy dojdzie do uszkodzenia maszyny, warto taki sprzęt naprawić, by nadal mógł ułatwiać nam pracę. Czasami wystarczy wymiana podstawowych części, a czasami będzie to wymiana całego zespołu części. Niezależnie od tego co się uszkodziło, warto oddać wykaszarkę do naprawy w miejsce, które specjalizuje się w tego typu naprawach. Serwis urządzeń STIHL Atarowski z pewnością będzie tutaj pomocny.

Kosa spalinowa FS 38 jaka żyłka?

Kosa spalinowa FS 38 Stihl jest zwykle wyposażona w głowicę, która umożliwia korzystanie z dwóch rodzajów żyłki: żyłki tnącej lub żyłki koszącej. Ostateczny wybór zależy od preferencji użytkownika i rodzaju prac, jakie planuje wykonywać.

Żyłka tnąca jest zazwyczaj stosowana do precyzyjnego przycinania trawników, szczególnie krawędzi i miejsc trudno dostępnych. Jest cienka, wytrzymała i efektywnie tnąca. Żyłka kosząca jest bardziej odpowiednia do koszenia większych obszarów trawy. Jest zazwyczaj grubsza i bardziej wytrzymała, co umożliwia efektywne koszenie trawą o większej objętości. W obu przypadkach, kiedy zużycie żyłki jest duże, można łatwo naciągnąć nową żyłkę za pomocą wbudowanego pokrętła w głowicy kosy FS 38.

Kosa STIHL FS 38 wymiana żyłki – jak zrobić to krok po kroku?

Wymiana żyłki w kosie spalinowej nie jest trudna, jednak należy postępować zgodnie z instrukcją producenta, by zrobić to dobrze. Po pierwsze: prace wykonujemy wyłącznie na zgaszonym urządzeniu. W pierwszym kroku wyłącz źródło zasilania i poczekaj, aż wał napędowy przestanie się obracać. Dla bezpieczeństwa wyjmij przewód zapłonowy z końcówki świec, aby wyeliminować ryzyko przypadkowego uruchomienia silnika. Następnie przytrzymując głowicę żyłkową obróć pokrętło w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara, aby bezpiecznie odblokować głowicę. Wyjmij starą żyłkę z głowicy. Po upewnieniu się, że posiadasz odpowiedni typ nowej żyłki, nawiń ją równomiernie wzdłuż rowków głowicy, a następnie upewnij się, że żyłka jest prawidłowo naprężona. Po nawinięciu zamknij głowicę trzymając żyłkę na miejscu. Sprawdź czy głowica jest odpowiednio zablokowana –  w tym celu pociągnij za żyłkę, by upewnić się, że jest bezpiecznie zamontowana. Po wszystkim przełóż przewód zapłonowy na końcówkę świecy i uruchom ponownie urządzenie.

STIHL FS 38 instrukcja

Do każdego egzemplarza kosy spalinowej STIHL FS 38 producent dołącza instrukcję obsługi w dedykowanym języku. W każdym momencie taką instrukcję można znaleźć również w sieci. Z instrukcji można dowiedzieć się między innymi jak uruchomić kosę spalinową, jak korzystać z niej bezpiecznie, jak wymieniać żyłkę czy tankować paliwo.

Kosa spalinowa STIHL FS 38 uruchamianie

Przed uruchomieniem należy sprawdzić stan bezpieczeństwa eksploatacyjnego urządzenia mechanicznego. Dotyczy to między innymi sprawdzenia szczelności układu paliwowego, upewnienia się co do pozycjo przełącznika wielofunkcyjnego (powinien przed uruchomieniem znajdować się w pozycji STOP lub 0). Konieczne jest upewnienie się, że narzędzie tnące zostało prawidłowo zamontowane, a urządzenia ochronne nie wykazują żadnych uszkodzeń.

Uruchomienie powinno nastąpić w odległości przynajmniej 3 metrów od miejsca tankowania – nie powinno to mieć miejsca w zamkniętym pomieszczeniu. Kosę spalinową odpalamy najlepiej na równym terenie, na stabilnym stanowisku. Nie powinno się podchodzić na odległość bliższą niż 10-15 metrów do innych osób z kosą. Istnieje bowiem niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń na skutek uderzenia odrzuconymi przedmiotami.

Reviews (0)

0.0
0
0
0
0
0

Be the first to review “Kosa spalinowa STIHL FS 38”

There are no reviews yet.